Duszpasterze

ks. kan. mjr dr Stanisław Pawłowski – proboszcz, wicedziekan Dekanatu Wojsk Lądowych

ks. por. Dariusz Janowski – wikariusz

ks. por. Emil Skobel – wikariusz

Spotkania formacyjne dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców
odbywają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.
Spotkanie rozpoczyna się Mszą św. o godz. 13.00.

Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 19.05.2024r. o godz. 13.00.

Rocznica Pierwszej Komunii św. 26.05.2024 r. w niedzielę o godz. 13.00.

Sakramenty Święte Udzielane w Parafii Wojskowej

Wykaz niezbędnych dokumentów i formalności:

SAKRAMENT CHRZTU ŚWIĘTEGO

• akt urodzenia dziecka z USC
  • dokument tożsamości rodziców
  • wyciąg z aktu ślubu kościelnego rodziców dziecka
  • zaświadczenie z parafii rodziców chrzestnych o praktykowaniu ich wiary, co pozwoli im na pełnienie godności rodziców chrzestnych
  • pozwolenie do swojego księdza proboszcza na udzielenie Chrztu św. w parafii wojskowej (jeśli dziecko nie jest z rodziny wojskowej)

SAKRAMENT MAŁŻEŃSTWA

• metryki chrztu (aktualne, tj. z datą do 6 miesięcy wstecz)
  • dowody osobiste
  • ostatnie świadectwo katechizacji
  • zaświadczenie o ukończeniu katechizacji przedmałżeńskiej
  • zaświadczenie z USC (lub akt ślubu, jeśli wcześniej zawarto cywilny związek małżeński)
  • pozwolenie od swojego księdza proboszcza na udzielenie sakramentu małżeństwa w parafii wojskowej (jeśli narzeczeni nie są z rodziny wojskowej)

ZGŁASZANIE KANDYDATÓW DO ŚLUBU WINNO ODBYĆ SIĘ W KANCELARII PARAFIALNEJ TRZY MIESIĄCE PRZED PLANOWANĄ DATĄ TEJ UROCZYSTOŚCI.

Przebieg liturgii sakramentu oraz wystrój świątyni należy uzgodnić z proboszczem parafii wojskowej. Oprawę muzyczną należy uzgodnić z organistą.